Geslaagde koude en natte Be Quickloop

Met 337 deelnemers aan de start op 5 verschillende afstanden werd de Be Quickloop dit jaar, ondanks de kou en regen, een zeer geslaagde loop door Dokkum en de Friese wouden.

Om 10.45 was de start van de 1 km run voor de kids, waar 19 kinderen achter onze voorfietser Jan Boon aanrenden om zo snel mogelijk over de finish te komen. De winnaars kregen een beker uitgereikt. De snelste jongen en het snelste meisje van de F pupillen kregen een voetbal van de voetbalvereniging. Op 2.5 km deden 66 jeugdleden van Be Quick mee.

Het startschot van de 10 km klonk om 11.00 uur. Er waren maar liefst 126 deelnemers aan de start verschenen, waarvan 12 van onze loopgroep.

De lopers hadden hier de pech dat de voorfietser een afslag miste, de pijlen op de grond waren weggeregend en de verkeersregelaar niet op de juiste plaats stond (volgend jaar beter). Hierdoor maakten enkele loper teveel meters. Voor de einduitslag maakte het gelukkig geen verschil. De koploper werd ook winnaar, ondanks de langere afstand die hij liep.

Onderweg op de10 km waren een vijftal paarden losgebroken. Dit zorgde voor een gevaarlijke situatie waarvan Reina Hes toch behoorlijk hinder heeft ondervonden. Maar er waren ook een paar supersnelle tijden. Misschien waren er toch een paar lopers door de paarden opgejaagd. Maar dat zullen we nooit weten.

Niek van der Molen vertrok met nog 47 lopers en loopsters op de halve marathon en liep een prima race over de 21.1 km. Het was pittige loop voor de lopers. Er stond een stevige wind langs de Zwemmer en af en toe viel een koude regenbui uit de lucht. Maar dat heeft Niek niet kunnen deren. Hij ging als nummer 3 onder het finishdoek door in een tijd van 1.29.42 uur.

Met 77 deelnemers op 5.5 km was deze afstand ook prima bezet. Op deze afstand was Geale-Simon Postma, zoon van onze clubgenoot Jelle, de winnaar. Hij finishte in een tijd van 19.13.

Uitslagen van onze clubleden:

21.1 km

Niek van der Molen: 1.29.12 (3e plaats)

10 km

Jaap Visser 47.44
Gerard Dam 49.48

Rob Pestman 50.26
Jan Boon 52.18

Peter Pranger 52.59
Jan Wiersema 54.08

Durk Gros 53.08
Klaas van der Kooy 54.18

Tiny Wouda samen met man Jan 56.02
Theun Oenema 56.32

Jilles Visser 57.19
Reina Hes 57.43

De vrijwilligers namens de loopgroep: Jan Wiersema, Jilles Visser, Klaasv/d Kooy, Réne Wijnstra, Jaap Baalbergen, Jan Boon, Tjip v/d Meij en Rommert Glazema. Allen bedankt voor de inzet om ook dit jaar de Be Quickloop weer mogelijk te maken.

Bauke Keekstra en Afke Woudstra hadden een koude en natte klus om onderweg op de 21.1 km de nodige verzorging te regelen. Jullie worden ook hartelijk bedankt.

Sportgroet Roelof